Hlavní strana

Z Zkušební řád karate ČSKe
Verze z 3. 6. 2019, 10:29, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Zkušební řád SHOTOKAN KARATE-DO)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Zkušební řád SHOTOKAN KARATE-DO

Edit: 2018/ Dívám se, že už jsem tady nenapsal 5 let ani čárku. Pokusím se s tím něco udělat, ale nic neslibuji. Víte jak to je... Času je málo a koníčků hodně. Dále je asi nutné zmínit, že do budoucna nebudu popisovat zkušební řád od ČSKe, ale od SKIF.

Co zde najdete?

Na následujících stránkách najdete ZŘ karate včetně vysvětlivek, fotografií, videí a popisu jednotlivých technik. Ke zkušebnímu řádu jsou dostupné vysvětlivky a slovník japonských výrazů.

Jak se orientovat?

Nejprve doporučuji si stáhnout zkušební řád (.pdf) a pečlivě si pročíst první dvě stránky. Na většinu názvu technik (postojů, úderů, kopů, ...) lze kliknout. Kliknutím si otevřete novou stránku na které je obrázek a popis konkrétní techniky. Techniky, které ještě nejsou zpracované (odkaz je červený) doplním později. Techniky na které nelze kliknout (zpravidla u vyšších STV) jsou popsány jinde na stránce nebo by je měl karatista znát z minulých STV.

8. kyu, 7. kyu, 6. kyu, 5. kyu, 4. kyu, 3. kyu, 2. kyu, 1. kyu, 1. dan

Verze 6/2012

ZŘ ke stažení (.pdf).

Zkušební řád - kumite

ZŘ ke stažení (.pdf) /příručka jak správně cvičit kumite/


Co chci ještě dodělat?

  • Nechat si někým nakreslit obrázky jednotlivých technik. (Sjednotit obrázky nebo nafotit své vlastní.) Teď jsou stažené různě z internetu a nemám z toho dobrý pocit. :-)
  • Přidat videa.
  • Dodělat všechna kata a techniky.
  • Sjednotit odkazy na techniky. Teď jsou některé s pomlčkou, jiné česky, další anglicky... Dát tomu nějaký řád. (Př.: oi-cuki/oi tsuki) /ponz. pro mě: všechny s mezerami bez pomlček a pokud možno v originále (tsuki/cuki/zuki)
  • Videa, kde jsou jednotlivé techniky ukázány v běžném životě (v hospodě, na diskotéce, ...)

Dodatek

Cílem těchto stránek není poškodit český svaz karate nebo lidí, kteří se podíleli na tvorbě zkušebního řádu. Chtěl jsem si jen zjednodušit hledání technik, které jsem ještě neznal a tak jsem vytvořil tyto stránky. Původně jsem si to chtěl nechat pouze pro sebe, ale myslím, že by z toho mohli mít přínos i jiní (převážně začínající) karatisté, tak jsem je zveřejnil na internetu.

Doufám, že to nikoho nepohoršilo. V případě, že ano, tak mi dejte vědět a nějak to vyřešíme. Pokud mi chcete něco napsat, ať pochvalu či kritiku, můžete mi napsat e-mail na jura@karateodry.cz. Děkuji Jiří Hájek

pro mě:

Dopsat na index něco ve smyslu, že je toto pouze informativní stránka, že tu můžou být chyby a že je nutné to cvičit s trenérem. Není možné se karate naučit z obrázků...