Hlavní strana

Z Zkušební řád karate ČSKe
Přejít na: navigace, hledání

Zkušební řád SHOTOKAN KARATE-DO

Verze 6/2012

ZŘ ke stažení (.pdf).

Zkušební řád - kumite

ZŘ ke stažení (.pdf) /příručka jak správně cvičit kumite/

Co zde najdete?

Na následujících stránkách najdete ZŘ karate včetně vysvětlivek, fotografií, videí a popisu jednotlivých technik. Ke zkušebnímu řádu jsou dostupné vysvětlivky a slovník japonských výrazů.

Jak se orientovat?

Nejprve doporučuji si stáhnout zkušební řád (.pdf) a pečlivě si pročíst první dvě stránky. Na většinu názvu technik (postojů, úderů, kopů, ...) lze kliknout. Kliknutím si otevřete novu stránku na které je obrázek a popis konkrétní techniky. Techniky, které ještě nejsou zpracované (odkaz je červený) doplním později. Techniky na které nelze kliknout (zpravidla u vyšších STV) jsou popsány jinde na stránce nebo by je měl karatista znát z minulých STV.


Co chci ještě dodělat?

  • Nechat si někým nakreslit obrázky jednotlivých technik. (Sjednotit obrázky nebo nafotit své vlastní.) Teď jsou stažené různě z internetu a nemám z toho dobrý pocit. :-)
  • Přidat videa.
  • Dodělat všechna kata a techniky.


Dodatek

Cílem těchto stránek není poškodit český svaz karate nebo lidí, kteří se podíleli na tvorbě zkušebního řádu. Chtěl jsem si jen zjednodušit hledání technik, které jsem ještě neznal a tak jsem vytvořil tyto stránky. Původně jsem si to chtěl nechat pouze pro sebe, ale myslím, že by z toho mohli mít přínos i jiní (převážně začínající) karatisté, tak jsem je zveřejnil na internetu.

Doufám, že to nikoho nepohoršilo. V případě, že ano, tak mi dejte vědět a nějak to vyřešíme. Pokud mi chcete něco napsat, ať pochvalu či kritiku, můžete mi napsat e-mail na jura@karateodry.cz. Děkuji Jiří Hájek