Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Zkušební řád karate ČSKe
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
Mezi dny 29.-31. ledna tady úřadoval nějaký bot, který zakládal tisíce článků.
+
= Zkušební řád SHOTOKAN KARATE-DO =
Snad se mi podařilo ho vypudit.
+
  
Tento text vrátím do původní podoby během několika málo dnů.
+
== Verze 6/2012 ==
 +
[http://www.czechkarate.cz/file_download/158/smernice_TMK_2012_all_zkusebni_rady.pdf ZŘ ke stažení] (.pdf).  
  
Edit: Je květen 2015 a pořád jsem se k tomu nedostal. Mám teď spoustu práce, takže dřív jak začátkem října se tady nic nezmění. Děkuji za pochopení.
+
== Zkušební řád - kumite ==
 +
[http://miragemusil.synology.me/data/Shotokan-kumite-books-A4-list.pdf ZŘ ke stažení] (.pdf) /příručka jak správně cvičit kumite/
 +
 
 +
== Co zde najdete? ==
 +
 
 +
Na následujících stránkách najdete ZŘ karate včetně vysvětlivek, fotografií, videí a popisu jednotlivých technik.
 +
Ke zkušebnímu řádu jsou dostupné [[vysvětlivky]] a [[slovník japonských výrazů]].
 +
 
 +
== Jak se orientovat? ==
 +
 
 +
Nejprve doporučuji si [http://www.czechkarate.cz/file_download/158/smernice_TMK_2012_all_zkusebni_rady.pdf stáhnout zkušební řád] (.pdf) a pečlivě si pročíst první dvě stránky.
 +
Na většinu názvu technik (postojů, úderů, kopů, ...) lze kliknout. Kliknutím si otevřete novu stránku na které je obrázek a popis konkrétní techniky.
 +
Techniky, které ještě nejsou zpracované (odkaz je červený) doplním později.
 +
Techniky na které nelze kliknout (zpravidla u vyšších STV) jsou popsány jinde na stránce nebo by je měl karatista znát z minulých STV.
 +
 
 +
 
 +
== Co chci ještě dodělat? ==
 +
 
 +
*Nechat si někým nakreslit obrázky jednotlivých technik. (Sjednotit obrázky nebo nafotit své vlastní.) Teď jsou stažené různě z internetu a nemám z toho dobrý pocit. :-)
 +
*Přidat videa.
 +
*Dodělat všechna [[kata]] a techniky.
 +
 
 +
 
 +
== Dodatek ==
 +
 
 +
Cílem těchto stránek není poškodit [[český svaz karate]] nebo lidí, kteří se podíleli na tvorbě zkušebního řádu.
 +
Chtěl jsem si jen zjednodušit hledání technik, které jsem ještě neznal a tak jsem vytvořil tyto stránky. Původně jsem si to chtěl nechat pouze pro sebe, ale myslím, že by z toho mohli mít přínos i jiní (převážně začínající) [[karateka|karatisté]], tak jsem je zveřejnil na internetu.
 +
 
 +
Doufám, že to nikoho nepohoršilo. V případě, že ano, tak mi dejte vědět a nějak to vyřešíme.
 +
Pokud mi chcete něco napsat, ať pochvalu či kritiku, můžete mi napsat e-mail na jura@karateodry.cz.
 +
Děkuji [[admin|Jiří Hájek]]

Verze z 25. 5. 2015, 20:38

Zkušební řád SHOTOKAN KARATE-DO

Verze 6/2012

ZŘ ke stažení (.pdf).

Zkušební řád - kumite

ZŘ ke stažení (.pdf) /příručka jak správně cvičit kumite/

Co zde najdete?

Na následujících stránkách najdete ZŘ karate včetně vysvětlivek, fotografií, videí a popisu jednotlivých technik. Ke zkušebnímu řádu jsou dostupné vysvětlivky a slovník japonských výrazů.

Jak se orientovat?

Nejprve doporučuji si stáhnout zkušební řád (.pdf) a pečlivě si pročíst první dvě stránky. Na většinu názvu technik (postojů, úderů, kopů, ...) lze kliknout. Kliknutím si otevřete novu stránku na které je obrázek a popis konkrétní techniky. Techniky, které ještě nejsou zpracované (odkaz je červený) doplním později. Techniky na které nelze kliknout (zpravidla u vyšších STV) jsou popsány jinde na stránce nebo by je měl karatista znát z minulých STV.


Co chci ještě dodělat?

  • Nechat si někým nakreslit obrázky jednotlivých technik. (Sjednotit obrázky nebo nafotit své vlastní.) Teď jsou stažené různě z internetu a nemám z toho dobrý pocit. :-)
  • Přidat videa.
  • Dodělat všechna kata a techniky.


Dodatek

Cílem těchto stránek není poškodit český svaz karate nebo lidí, kteří se podíleli na tvorbě zkušebního řádu. Chtěl jsem si jen zjednodušit hledání technik, které jsem ještě neznal a tak jsem vytvořil tyto stránky. Původně jsem si to chtěl nechat pouze pro sebe, ale myslím, že by z toho mohli mít přínos i jiní (převážně začínající) karatisté, tak jsem je zveřejnil na internetu.

Doufám, že to nikoho nepohoršilo. V případě, že ano, tak mi dejte vědět a nějak to vyřešíme. Pokud mi chcete něco napsat, ať pochvalu či kritiku, můžete mi napsat e-mail na jura@karateodry.cz. Děkuji Jiří Hájek